Katka.L

Moje vlastní cesta až sem….

Vystudovala jsem mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze. Studium mi dalo ekonomický a finanční přehled a znalosti fungování firem. Už při studiu mě však lákala personalistika a rozvoj lidí.
Své první cenné zkušenosti jsem získala ve společnosti Unilever, kde jsem prošla několika pozicemi v rámci personálního oddělení. Nejprve jsem pomáhala s náborem a personálním marketingem, následně jsem vedla celé oddělení náboru pro ČR a SR a k tomu pečovala o zahraniční pracovníky z jiných poboček společnosti. Krátce jsem působila na pozici manažera pro vzdělávání pro střední a východní Evropu.

Nejvíce profesních a dost lidských zkušeností jsem načerpala v Parkeru (Parker Hannifin). Americká společnost se silným vlivem německých divizí, mi dala zažít na vlastní kůži, jak se funguje/nefunguje v maticově řízené organizaci. Měla jsem 5 šéfů a někdy se jejich priority velmi lišily. Začínala jsem jako nejmladší představitel vedení společnosti – personální manažer.

Podařilo se mi vybudovat profesionální a prozákaznicky orientované personální oddělení, kde jsme se snažili vyvažovat potřeby a cíle firmy na jedné straně a lidí – zaměstnanců na straně druhé.

Od roku 2008 se věnuji koučování. Absolvovala jsem manažerský a individuální koučovací výcvik a další semináře z oblasti systemického koučování. Začínala jsem jako interní kouč v Parkeru. Koučovací principy využívám nejen ve svém životě ale i v rámci kariérového či osobnostního poradenství.

Velmi obohacující pro mě byl roční výcvik pro lektory osobnostního rozvoje. Pracovali jsme s emoční inteligencí a systémem 9 lidských strategií – enneagramem.

V té době ale také přišla partnerská krize a moje první těhotenství. Krize prý buď partnerství posílí a posune dál nebo zničí. Nám se poštěstilo to první a k tomu přišla na svět naše úžasná dvojčátka Viktorka a Mareček.

Jsem od přírody optimista se spoustou životní energie. Věřím v jedinečnost a krásu lidí okolo sebe a uznávám tradice a zákony přírody. Již řadu let se zajímám o rozvoj sebe a ostatních. Nicméně za největší učitele považuji své děti a žití života jako takového v dobrém i zlém.

Chci dělat personalistiku, která respektuje lidi, kterých se týká a nepodléhá politickému nebo modernímu větru. Chci ji dělat ve firmách, kde chtějí kromě firemní prosperity budovat dlouhodobou spokojenost a zapojení jednotlivců. Chci pomáhat budovat zdravou firemní kulturu postavenou na zdravých hodnotách společnosti i lidí v ní. Chci podporovat větší využívání forem flexibilního zaměstnávání a work life balance. Jednotlivce podporuji při hledání dlouhodobé pracovní i životní spokojenosti a rovnováhy.

Mým největším koníčkem je má rodina. Taky se ráda rozmanitě hýbu, občas usnu u nějaké odborné knihy nebo beletrie, případně vezmu do ruky sladké dřevo a něco k tomu zapěju. Nepohrdnu ani kulturními počiny různého druhu.Váš personalista, kariérový a osobní kouč


podpis final